Fortron zdroj FSP250-50TAC, TFX, 250W
Popis a parametry
FSP/Fortron TFX FSP250-50TAC, >85%, bulk, 250W
- Certified CB 62368-1
- Meet 80 Plus Bronze
- Intel Design ATX 12V V1.4
- Low Ripple & Noise
- Over Current Protection
- Over Temperature Protection
- Over Voltage Protection
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Model | FSP250-50TAC |
| Format | TFX |
| Efficiency | 80 Plus Bronze |
| Dimensions (L x W x H) | 175 x 85 x 65 mm 6.89 x 3.35 x 2.56 inch |
| Hold-up time | 115V / 60Hz: >= 16ms at 80% load 230V / 50Hz: >= 16ms at 80% load |
| Operating altitude | 2,000 meters above sea level |
| MTBF | 100,000 hours of continuous operation at 25°C, Max. output load |
| Working temperature | 0°C to 50°C |
| Storage temperature | -20°C to + 80°C |
| Working humidity | 90% RH non-condensing |
| Storage humidity | 90% RH non-condensing |
| Input voltage | 90-264Vac |
| Input frequency | 50-60Hz |
| Input current | 115Vac @ 3A, 230Vac @ 1.5A |
ParametryPorovnání
Formát zdroje
TFX
Konektory
SATA 15-pin
Konektory
FDD
Konektory pro základní desku
ATX 24-pin
Konektory pro základní desku
ATX 4-pin
Modulární kabeláž
Ne
Efektivita zdroje
80 Plus
Výkon zdroje (W)
200