Fortron zdroj FSP500-50AAC 80PLUS BRONZE, 500W, černá
Popis a parametry
FSP/Fortron FSP500-50AAC 80PLUS BRONZE, bulk, 500W, black
- High efficiency (85% at 50% load)
- Quality capacitors with long life
- Quiet 120 mm ball bearing fan
- Active PFC filter
- Low noise function
- Hold-up time: min. 17 ms
- Power switch
- Meets the requirements of the ErP 2013 directive (consumption in stand-by mode <0.5W)
- MTBF 100,000 hours at 25 ° C
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Model | FSP500-50AAC |
| Format | ATX |
| Power supply | 500W |
| PFC | Active PFC |
| Power supply fan | 120mm |
| Dimensions (W x L x H) | 140 x 150 x 86 (mm) |
| Efficiency | >85% |
| Input voltage | 100-240 V |
| Connectors | 1x 24 pin to MB 5x SATA 2x Molex (PATA) 1x FDD 1x 4 + 4 pin (12V) connector for CPU power supply 1x 6 + 2 pin PCI-E |
ParametryPorovnání
Formát zdroje
ATX
Konektory
8pin CPU 1x
Konektory
PCIe 6-pin
PCIe 8-pin
SATA 15-pin
Molex
Konektory pro základní desku
ATX 20-pin
EPS 8-pin
Efektivita zdroje
80 Plus Bronze
Podsvícení
Bez podsvícení
Výkon zdroje (W)
500